Etusivu | Webhotellit | Verkkolevy | Palvelimet | Tiedotteet | Asiakaspalvelu    
       
 

12.03.2010

Parannusta häiriöistä tehtäviin hyvityksiin, tarjouspalvelimet ja soittoaikojen muutos.
Parannus vahingonkorvauskäytäntöön

Mikäli palvelussamme ei ole toteutunut 99,9 % toiminta-aika, on asiakkaalla mahdollisuus saada vahingonkorvausta. Vahingonkorvausta myönnetään sopimusehtojemme mukaisesti tai asiakkaan kanssa erikseen sovitulla tavalla jokaista 0,1 % toteutumatonta toiminta-aikaa kohti. Vahingonkorvauksissa noudatetaan voimassaolevia sopimusehtoja.

Eli nyt asiakas saa ehtojen mukaisen hyvityksen jokaisesta 0,1 % toteutumattomasta toiminta-ajasta. Hyvitys voidaan maksaa asiakkaan tilille, hyvittää seuraavassa laskussa tai lisätä suoraan tilin voimassaoloaikaan.


Tarjouspalvelimet

Nyt on saatavilla myös yksittäisiä tarjouspalvelimia erittäin edullisin hinnoin. Katsokaa lisää kohdasta Palvelimet, Tarjoukset.


Muutos soittoaikojen varaukseen

Käyttämämme soittoaika-järjestelmä osoittautui turhan kankeaksi asiakkaan kannalta ja kannusti väärin asiakasta turhaan odottamaan vastausta seuraavaan arkipäivään. Uusi käytäntö on, että soittoajan voi sopia asiakaspalvelun kanssa seuraavalle arkipäivälle asiakaspalveluajoille. Lisäksi käytännön myötä useimmat ongelmat ja kysymykset saadaan selvitettyä jo ennen soittoaikaa, jolloin asiakas saa palvelua nopeammin ja täsmällisemmin, mutta kuitenkin tarvittaessa myös puhelimen välityksellä.